Przedmowa

babajiSri Babaji przebywa obecnie w Himalajach i medytuje dla dobra całego świata . Nie posiada telefonu komórkowego, ale można Go po cichu wezwać w swoim własnym sercu.

Nie ma konta w banku, ale jeśli chcesz zrobić coś dobrego, możesz dać trochę picia, żywności lub pomocy ludziom, którzy są w potrzebie . Nie pojawia się w telewizji , ale widać Go w słońcu i w gwiazdach lub w ogniu, kwiecie i uśmiechu .

Babaji ma cały czas tego świata,  aby ciebie słuchać i może pomóc w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów, czy to krajowych, czy osobistych . Nauki Babaji nie są polityczne, nie są religijne i nie są komercyjne. Mają one charakter uniwersalny i pochodzą wyłącznie z bogactwa Jego serca i umysłu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Jego aśramu w Lanckoronie ( lub w innym miejscu na świecie, patrz przypisy ), który jest pięknie położony na wysokości 500 metrów, blisko szczytu góry Lanckorona .

Witamy

ashram_building2_Medium_Web_viewNauki Bhole Baba sa główną inspiracją w aśramie: życie według uniwersalnych zasad prawdy, prostoty, miłości i służby ludzkości. Program Aarti, oferowanie światła i śpiewanie mantr, odbywa się regularnie rano i wieczorem . Zapewnia to medytacyjne i spokojne przeżycie. Regularnie można uczestniczyć w HAVAN , wedyjskiej ceremonii ognia , która służy do oczyszczaniu umysłu i serca i przyczynia się do harmonii z samym sobą i innymi. W ciągu dnia można wziąć udział w zajęciach takich jak karma joga lub prosta praca wolontariacka, jako sposób na znalezienie równowagi w życiu .

W aśramie można skorzystać z ajurwedyjskiej konsultacji dla lepszego i zdrowszego stylu życia. Masaż ajurwedyjski ( z ciepłym olejkiem ) dla dobrego samopoczucia, to kolejna usługa z której można skorzystac. Jest czas na odpoczynek, spacer w pięknym otoczeniu lub zwiedzanie okolicy z legendarnym miastem Krakowem.

Można odwiedzić aśram na zasadzie indywidualnej, ale również grupy sa mile widziane. Grupy, jeśli chcą, mogą odbywać odpowiedni program wycofania się w ciszę. Oprócz skromnego miejsca do medytacji rano i wieczorem, jest miejsce na zajęcia grupowe, takie jak joga. Ashram posiada również pokoje gościnne. Posiłki są wegetariańskie.

Aśram jest łatwo dostępny, nawet z zagranicy. Są tanie loty *) do Krakowa i Katowic. Z Katowic jest bezpośredni autobus z lotniska do dworca w Krakowie. Stamtąd można dojechać taksówką, busem lub pociągiem w kierunku Lanckorony.

Zadzwoń lub napisz do nas w aśramie :

Bhole Baba Seva Dham – Ashram
Św. Jana 16 c,
34-143 Lanckorona, Polska.
Tel : +48 33 876 3514.

Osoby kontaktowe:

Radha i Paramanand ( Renata i Frans van de Logt )
Tel. Kom. Renata  +48 66 500 0037 .
Tel. Kom. Franek  +48 66 777 0100 .

Informacja o podróży:

Samolotem : do Krakowa na lotnisko Balice. Stamtąd taksówką, pociągiem lub autobusem, Lub na lotnisko w Katowicach , a stamtąd z lotniska autobusem bezpośrednio do głównego dworca kolejowego w Krakowie .
Pociągiem lub międzynarodowym autobusem: do głównego dworca kolejowego w Krakowie .

Od głównego dworca kolejowego w Krakowie : PKS nie kursuje do Lanckorony, istnieją regularne połączenia busowe do przystanku Lanckorona (podróż trwa około 1 godziny, cena biletu około 6 złotych), zaledwie 500 metrów od aśramu.  Można zadzwonić do aśramu i zostać odebranym z przystanku.

Od głównego dworca kolejowego w Krakowie można również dojechać autobusem lub pociągiem do Kalwarii Zebrzydowskiej ; Od Kalwarii Zebrzydowskiej jest tylko trzy kilometry do aśrami i można wziąć taksówkę .

Cena za taksówkę z lotniska do aśramu wynosi około 40-50 euro, a od stacji kolejowej Kalwaria / Lanckorona około 8-10 euro .

Samochodem : kierunek autostrada Kraków. Przed Krakowem utrzymać kierunek na Zakopane i Chyżne ( droga krajowa nr 7) do około 15 kilometrów. Następnie należy skręcić w prawo i podążać droga nr 52 kierunek Bielsko Biała i Wadowice. Na tej drodze znajdziesz, około 1 km od wsi Izdebnik, znak kierujący w lewo do Lanckorony. Skręcić w lewo i iść w górę w kierunku góra Lanckorona .

Z rynku w Lanckoronie : Idź w górę zgodnie ze znakami ” Ruiny Zamku ” do ruin zamku. 100 m. w górę od kościoła znajduje się wejście do aśramu.

Podobne strony :