Podróżować

Informacja o podróży:

Samolotem : 

  • do Krakowa na lotnisko Balice. Stamtąd taksówką, pociągiem lub autobusem . Lub 
  • na lotnisko w Katowicach , a stamtąd z lotniska autobusem bezpośrednio do głównego dworca kolejowego w Krakowie. Pociągiem lub międzynarodowym autobusem: do głównego dworca kolejowego w Krakowie .

Od głównego dworca kolejowego w Krakowie : PKS nie kursuje do Lanckorony, istnieją regularne połączenia busowe do przystanku Lanckorona (podróż trwa około 1 godziny, cena biletu około 6 złotych), zaledwie 500 metrów od aśramu.  Można zadzwonić do aśramu i zostać odebranym z przystanku.
Od głównego dworca kolejowego w Krakowie można również dojechać autobusem lub pociągiem do Kalwarii Zebrzydowskiej ; Od Kalwarii Zebrzydowskiej jest tylko trzy kilometry do aśrami i można wziąć taksówkę .
Cena za taksówkę z lotniska do aśramu wynosi około 40-50 euro, a od stacji kolejowej Kalwaria / Lanckorona około 8-10 euro .

Samochodem : kierunek autostrada Kraków. Przed Krakowem utrzymać kierunek na Zakopane i Chyżne ( droga krajowa nr 7) do około 15 kilometrów. Następnie należy skręcić w prawo i podążać droga nr 52 kierunek Bielsko Biała i Wadowice. Na tej drodze znajdziesz, około 1 km od wsi Izdebnik, znak kierujący w lewo do Lanckorony. Skręcić w lewo i iść w górę w kierunku góra Lanckorona .

Z rynku w Lanckoronie : Idź w górę zgodnie ze znakami ” Ruiny Zamku ” do ruin zamku. 100 m. w górę od kościoła znajduje się wejście do aśramu.