Nawaratri

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w programie Nawaratri organizowanym w Aśramie w Lanckoronie, w pobliżu Krakowa. Navaratri jest dwa razy w roku, wiosną i jesienią, przez dziewięć dni. Można wziąć udział w wybranym dniu, przyjechać na weekend, lub kilka dni.

Nawaratri to czas, który przeznaczony jest w szczególności boskiemu aspektowi Matki Wszystkiego, uniwersalnej Matce, która mieszka w sercu każdej istoty. Z miłością i współczuciem, kieruje i podtrzymuje Ona wszystkie żywe istoty. Różne kultury i ludy nadają Jej różne nazwy: Durga, Lakszmi, Maryjaa, Matka Natura, Haidakhandeswari itp. Chociaż jest ona znana pod wieloma różnych imionami, w rzeczywistości jest jedna.

Czas Nawaratri jest czasem skupienia na Niej. W tradycji Babadżiego spotkamy się na wspólnych praktykach polegajacych na czytaniu i śpiewaniu mantr, uczestniczeniu w uroczystych ceremoniach ognia, częsciowym poście i medytacjach. Praktyka havanu związana z ogniem oczyszcza serce i daje świeżą energię do nowego, nadchodzącego czasu.

W Bhole Baba Seva Dham na poranny program składa ją się: Paduka Puja, Aarti – uroczysta modlitwa zapraszającą Babadżiego oraz Havan – ceremonia ognia. Po południu jest czas na karma jogę, obiad, odpoczynek i relaks.

Uczestnicy mogą skorzystać w aśramie z ajurwedyjskich masaży, ćwiczeń jogi, spacerów po pięknej okolicy. Zapraszamy serdecznie. Przed przyjazdem prosimy o telefon.

Bhole Baba ki jay!

Bhaskaranand, Radha & Paramanand